"Борусия" Дортмунд стартира кампанията с класика

"Жълто-черните" победиха "Волфсбург" в дебюта на треньора Петер Бош

"Борусия" Дортмунд започна с победа новия сезон в Първа Бундеслига. В среща от първия кръг "жълто-черните" победиха лесно с 3:0 като гости срещу "Волфсбург" в дебюта на новия си треньор Петер Бош.

Кристиан Пулишич и Марк Бартра се разписаха преди почивката и решиха до голяма степен крайния победител още след 45 минути игра. Пиер-Емерик Обамеянг също се разписа в полза на гостите, които имаха пълно превъзходство срещу "вълците".

Марио Гьотце се завърна в състава на "Борусия", от който отсъстваха контузените Марко Ройс, Андре Шурле, Рафаел Герейро и Юлиан Вайгъл, както и Усман Дембеле, който е наказан.

В 23-ата минута Гьотце подаде към Пулишич, който даде аванс за Дортмунд след бърза контра. Само четири минути след това защитникът Бартра направи резултата 2:0 след хубав удар от малък ъгъл.

След точно един час игра Обамеянг фиксира крайното 3:0 след шут отблизо след центриране на Пулишич.