Черно Море елиминира Славия за Купата

Хасково също се класира за следващата фаза

БГНЕС

Славия и Черно Море завършиха 2:2 в реванша от 1/8-финалите на турнира за Купата на България по футбол. За следващата фаза се класира отборът на Черно Море с общ резултат 4:2. В 33-ата минута Мирослав Манолов даде аванс за гостите от Варна, а само девет минути по-късно Жереми Манзоро изравни. В последните секунди на полувремето нова грешка в защитата на домакините позволи на Живко Петков да изведе Черно море отново напред в резултата, а в 72-ата минута "белите" изравниха чрез Карлос Фонсека.

Банско бе близо до сензацията след победа с 2:0 срещу Хасково. За четвъртфиналите на турнира се класира Хасково с общ резултат 3:2. Головете за Банско отбелязаха Мартин Станкев (12’) и Венцислав Бенгюзов (50’). Домакините бяха близо и до трети гол, но липсата на късмет не позволи да се стигне до продължения.