"Дунав" разгроми "Черно море" с 3:0

Русенци оглавиха временното класиране

Lap.bg

"Дунав" Русе разгроми с 3:0 "Черно море" в среща от петия кръг на Първа професионална лига. По този начин възпитаниците на Веселин Великов продължават без загуба до момента и с актив от 13 точки оглавиха временното класиране в първенството. За гостите това беше първо поражение в шампионата. Те остават на второ място с 10 точки.

В 9-ата минута Юлиян Ненов от "Дунав" проби на скорост, но бе фаулиран в наказателното поле от Даниел Златков. Главният рефер Ивайло Стоянов отсъди дузпа, която бе изпълнена от капитана Диян Димов, но вратарят изби. Последва добавка на Антон Огнянов, който отбеляза за 1:0.

"Черно море" пробва натиск, като при една от атаките в 30-ата минута Уго Секо бе близо да изравни резултата, но Мартин Луков се намеси и успя да парира удара му.

Вторият гол за "драконите" падна в продължението на първата част и бе дело на Диян Димов.

След подновяването на играта "Дунав" съсече гостите за трети път. Мирослав Будинов стреля от дъгата на наказателното поле и сложи точка на интригата в мача.