на живо

Фелисиано Лопес триумфира в Куинс

Испанецът се наложи трудно над Марин Чилич във финала

Испанецът Фелисиано Лопес спечели турнира по тенис на трева в лондонския "Куинс Клъб" с награден фонд 1.966 млн. евро.

Лопес отрази един мачбол и победи драматично на финала поставения под №4 Марин Чилич (Хърватия) с 4:6, 7:6(2), 7:6(8) след малко повече от два часа и половина игра.

35-годишният испанец пласира 19 аса и заслужи първа титла за сезона и общо шеста в кариерата си, три от които са на трева след трофеите в Ийстбърн през 2013 и 2014 г.

През миналата седмица той загуби на финала на друг турнир на зелено в Щутгарт, но днес триумфира.

Чилич, който завърши с 22 аса, взе първия сет след единствения пробив в мача в десетия гейм.

До края сервиращите доминираха, като Лопес спечели убедително тайбрека на втората част със 7:2 точки, но особено драматичен беше тайбрекът на решаващия трети сет. В него Чилич имаше мачбол при 6:5 точки и сервис на съперника, след което Лопес пропусна две възможности да стигне до победата при 7:6 и при 8:7, но при третия си шанс при 9:8 той реализира мини-пробив, за да триумфира.

Испанецът вчера елиминира Григор Димитров в три сета на полуфиналите и взе реванш от българина за загубения финал на турнира през 2014 г.