Григор Димитров - Денис Истомин 2:6, 7:6(2), 6:2, 6:1 НА ЖИВО

Проследете тук сблъсъка за място на четвъртфинал в Мелбърн

Григор Димитров и Денис Истомин излизат в мач, който ще определи участника в четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия.

Българският тенисист нямаше особени проблеми в достигането на тази фаза от първия за годината турнир от Големия шлем. След страхотното представяне и титлата в Бризбейн, Димитров показа страхотна игра в Мелбърн и победи австралиеца Крис О'Конъл, корееца Хьон Чун и французина Ришар Гаске. В тези мачове той загуби само един сет.

Представителят на Узбекистан от друга страна поднесе една от най-големите изненади в турнира. 117-ия в света отстрани поставения под номер 2 в основната схема на турнира - Новак Джокович, във втория кръг. За да достигне до мач с българина пък, Истомин победи Пабло Карено Буста.

До момента узбекът и Димитров са се срещали само веднъж в турнири от сериите "Мастърс". През 2014 г. в Шанхай българинът беше категоричен и се наложи с 6:3, 6:3.

Двамата имат и един мач в турнир от сериите "Чалънджър" в началото на кариерите си. През 2009 г. в Безансон Григор отстъпи с 6:3, 2:6, 6:7(3).

Ако се класира за четвъртфинал, българина ще повтори най-доброто си постижение от турнира в Мелбърн. През 2014 г- той достигна именно тази фаза, но беше отстранен от Рафаел Надал.

При успех на Истомин пък, неговото страхотно представяне ще продължи.

Вече е ясен и следващият съперник на победителя от мача. Това е 11-ия в световната ранглиста Давид Гофен, който отстрани Доминик Тийм. Срещу белгиеца Димитров се е изправял веднъж в турнир от сериите "Мастърс" - през 2014 г. на 1/16-финал на Откритото първенство на САЩ. Тогава българинът се наложи с 0:6, 6:3, 6:4, 6:1.

Следете развитието на мача тук:

0:1 - Мачът започна с атрактивно дълго разиграване, а след това Истомин взе подаването си с 40:15

1:1 - Григор обаче отвърна веднага с перфектен сервис

1:2 - Истомин затвори гейма при познатия резултат 40:15

2:2 - Българинът взима гейм на 0

2:3 - Най-оспорваният гейм до момента отива на сметката на узбека

2:4 - ПРОБИВ! Димитров успя да спаси две точки за пробив, но при третата прати топката далеч в аут

2:5 - Истомин затвърждава преднината си

2:6 - ПРОБИВ! След грешка на българина, неговия съперник успява да осъществи още един пробив и да поведе с 1:0 сета

Снимка: Getty Images

0:1 - Истомин повежда след ефектен завършек на гейма

1:1 - Димитров беше притиснат до стената, но успя да навакса изоставането си и изравни

1:2 - Узбекът печели безпроблемно своето подаване

2:2 - Григор също не се затрудни при изравняването на резултата

2:3 - Истомин не изглежда никак уморен от двата си петсетови мача преди осминафинала

3:3 - Окуражителните възгласи "Гришо! Гришо!" и "Българи-юнаци!" помагат на световния номер 15 да спечели подаването си

3:4 - Узбекът продължава със страхотните си сервиси

4:4 - Силен гейм за Димитров и 40:0

4:5 - Отговорът на Истомин обаче е моментален - 40:15 и отново той повежда

5:5 - Страхотна игра на световния 117-ти. Димитров обаче успява да изравни, а геймът предложи много атрактивни разигравания на зрителите

5:6 - Григор беше близо до пробив, но след много оспорван гейм противникът му отново поведе

6:6 - Сетът ще се реши след тайбрек

7:6 (2) - Димитров направи два мини пробива и поведе с 4:1, Истомин върна един, но това не сломи българина, който изравни резултата след 6:2

Денис Истомин поиска медицински таймаут. Той почувства дискомфорт в задната част на лявото бедро.

1:0 - Димитров започва с гейм на 0

2:0 - ПРОБИВ! Здравословният проблем на Истомин явно дава отражение върху представянето му на корта

3:0 - Лесен гейм за българина

3:1 - Първи гейм за узбека в третия сет

4:1 - Равностоен гейм, в който Димитров е краен победител

Втори медицински таймаут за Истомин.

4:2 - Представителят на Узбекистан взима своето подаване

5:2 - Григор е само на гейм от победа в третия сет

6:2 - ПРОБИВ! Гейм и сет за българина! При 40:15 Истомин се свлече на корта, но не пожела да се оттегли. Димитров прати една топка в аут, а след това логично поведе в резултата.

Пореден медицински таймаут за Истомин. Той обаче излиза на корта за четвърти сет.

1:0 - Димитров продължава с отличното си представяне на "Маргарет Корт Арина"

2:0 - ПРОБИВ! Гейм без съпротива за българина.

3:0 - Втори пореден гейм на 0 за Димитров

3:1 - Истомин приключва гейма с отличен сервис

4:1 - Българинът продължава победния си ход

5:1 - ПРОБИВ! Очевидно противника на Григор изпитва дискомфорт.

6:1 - Гем! Сет! Мач! За Григор, който вече е на четвъртфинал