Григор Димитров: Истомин беше великолепен

"Накарах го да се движи, това беше ключът към успеха", заяви тенистът след класирането си за четвъртфинал

Getty Images

Григор Димитров не пести суперлативи за своя съперник - 117-ия в света Денис Истомин, над когото се наложи с  2:6, 7:6(2), 6:2, 6:1 на Откритото първенство на Австралия и се класира за втори в кариерата си четвъртфинал в турнира.

"Денис игра великолепно. Имаше два петсетови мача преди това и знаех, че ще играе великолепно", заяви Димитров минути след победата.

Преди мача с Григор, представителят на Узбекистан поднесе първата изненада в турнира, отстранявайки световния номер 2 - Новак Джокович, а в третия кръг се наложи над Пабло Карено Буста.

"Наистина ме затрудни в първия сет, който загубих. Вторият също беше труден. От там нататък се концентрирах върху себе си и собствената си игра. Знаех, че трябва да намеря пътя към победата", обясни тактиката си българинът.

Истомин поиска медицински таймаут преди началото на третия сет заради болки в бедрото. Здравословното му състояние се отрази и на крайния резултат, а Димитров подсказа къде е намерил ключа към победата.

"Накарах го да се движи много. Това ми помогна", заяви победителят.

На четвъртфинал Димитров ще играе срещу 11-ия в света - белгиеца Давид Гофен, който победи Доминик Тийм.