на живо

Григор Димитров отстъпи на Анди Мъри в голяма битка в Мелбърн (ВИДЕО)

Британецът елиминира Григор на 1/8-финалите в Австралия, счупи ракетата си

Григор Димитров за втора поредна година достигна до осминафиналите на Australian Open, a в опит да повтори най-доброто си постижение в Мелбърн допусна загуба от световния №6 Анди Мъри.

Ето и как се разви срещата.

Отлично начало за Григор, след като поведе в резултата при свой сервиз. Той започва уверено, а на централния корт има солидна българска агитка.

Последва пробив и след невероятни отигравания, най-добрия български тенисист поведе с 2-0.

Впоследствие Григор спечели и второто си подаване в мача като аванса му набъбна до 3-0.

Анди Мъри най-накрая взе гейм и намалява резултата 1-3.

Шотландецът връща пробива и след като изравни играта, резултата вече е 3-2 в полза на Григор Димитров.

Логично с оглед на играта, Анди Мъри изравни и резултата 3-3.

Григор Димитров спря поредицата на Анди Мъри и спечели своето подаване, а резултата вече е 4-3 гейма в негова полза.

Мъри изравнява резултата до 4-4, след много добър сервиз и нито една точка в гейма за Григор Димитров.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Анди Мъри прави нов пробив в първия сет и повежда с 5-4 гейма и има негов сервиз Григор Димитров е поставен под напрежение.

Българинът не успя да се противопостави на мощните удари на Анди Мъри и загуби първия сет с 4-6, въпреки че имаше аванс от 3-0.

Григор Димитров спечели първия гейм във втория сет, след което Мъри взе своето подаване. 1-1 в началото на втората част.

Нова серия на Мъри от три поредни гейма. Григор губи с 2:3.

Григор изравнява резултата - 3:3.

Григор Димитров спечели три поредни гейма и поведе с 4:3.

Резултатът е равен - 4:4.

Страхотен Григор! Повежда на Мъри с 5:4.

Мъри вече води на българина с 6:5.

Браво на Григор - 6:6 и тайбрек.

Гришо спечели втория сет след тайбрек - 7:6 (7:5). Втората част продължи 70 минути.

Започна третият сет. Двамата съперници си размениха по един гейм - 1:1.

Резултатът вече е 3:3.

Анди Мъри спечели третия сет с 6:3 гейма,след като проби Григор Димитров и впоследствие спечели сервирането.

В четвъртия сет Григор беше много близо до успеха,след като поведе с 5:2 гейма.Последваха обаче сериозни пропуски на българския тенисист и брилянтни отигравания на Мъри,който направи пълен обрат и спечели сета с 7:5. В изблик на гняв Григор счупи и ракетата си.

По този начин олимпийският шампион триумфира в 1/8 финалите и продължи напред в "Australian Open".