на живо

Григор Димитров с трудна победа на старта в Базел

Първата ни ракета надигра световния №135 Александър Зверев с 2-1 сета

EPA

Григор Димитров започна с трудна победа участието си на тенис турнира в Базел. Първата ни ракета се класира за втория кръг, надигравайки германеца Александър Зверев с 2-1 сета. Димитров загуби изненадващо първата част с 2:6 гейма, но в следващите два сета се наложи над 17-годишния си съперник с 6:4, 6:2. Евентуално поражение щеше да е едва второ за българина в ATP турнир от по-млад от него тенисист.

За място на четвъртфиналите Григор Димитров ще спори с Вашек Поспишил от Канада.

Поставеният под номер 2 в основната схема Рафаел Надал вече се класира за тази фаза на надпреварата. Испанецът отстрани французина Пиер-Юг Ербер с 2:0 сета като даде само два гейма на съперника си. Успех пред родна публика постигна Роджър Федерер, който в първия кръг се наложи над Жил Мюлер с 6-2, 6-1. В следващата фаза швейцарецът ще спори с Денис Истомин, а на четвъртфиналите може да срещне Григор Димитров.