на живо

Испания запази първото си място след победа над Израел

Световните шампиони от 2010 г. се наложиха с 4:1

Getty Images

Испания запази първото си място в група "G" на световните квалификации по футбол в зона Европа, след като победи с 4:1 Израел и спечели 13-та си точка в турнира. На второ място с по-лоша голова разлика е националният тим на Италия, който надви с 2:0 Албания, докато Македония се наложи с 3:0 над Лихтенщайн за първата си победа.

Давид Силва даде аванс на испанците в 15-та минута с удар между краката на вратаря Офир Марсиано, а Витоло удвои преднината на домакините в добавеното време на първата част, след като секунди по-рано израелците бяха пропуснали да изравнят.

Диего Коща вкара четвъртия си гол за последните четири международни мача в 51-та минута за 3:0, а Лиор Рафаелов се реваншира за пропуска по-рано и намали изоставането на гостите в 76-та минута.

Иско обаче възстанови преднината на испанците в 88-та минута, завършвайки перфектна контра.