Изумителен гол вкара Рома отново в играта (ВИДЕО)

Страхотна драма в последните минути на мача на "Олимпико"

Getty Images/Guliver Photos

Рома постигна трета поредна победа в Серия "А", след като се наложи с 2:1 срещу Сампдория на "Олимпико". "Вълците" се доближиха на 2 точки от третия Фиорентина и на точка от четвъртия Интер.

През първото полувреме римляните контролираха събитията на терена и създадоха повече чисти голови положения. В последните секунди преди почивката завърналият се след травма Алесандро Флоренци се разписа с глава и даде аванс на домакините.

Отборът на Лучано Спалети бързо удвои преднината си след подновяването на играта. В 50-ата минута Диего Пероти направи резултата 2:0 с бомбен шут от воле след елегантна асистенция на друго ново попълнение Стефан Ел Шаарауи.

Гостите от Генуа бързо върнаха интригата. В 57-ата минута Миралем Пянич си вкара автогол, след като топката рикошира от крака му след шут на Фернандо. Последваха няколко пропуски пред вратата на Сампдория, дошли след скоростни контраатаки на Рома.

В 87-ата минута вратарят на Рома Войчех Шчесни направи феноменално спасяване срещу изскочилия срещу него Антонио Касано. Секунди преди последния сигнал Матия Касани удари напречната греда на вратата на "вълците".