"Левски" не остави и капка шанс на "Славия"

Категорично 4:0 за "сините" в най-старото столично дерби

Снимка: Lap.bg

Отборът на "Левски" победи "Славия" като гост на Националния стадион "Васил Левски“ с 4:0 в мач от четвъртия кръг на Първа професионална лига.

Така възпитаниците на Люпко Петрович записаха втора поредна победа след успеха над "Лудогорец" в миналия кръг.
Головете за "сините" отбелязаха Антонио Аниете и Бабатунде Адениджи през първото полувреме и Георги Костадинов и Божидар Краев през втората част.

"Левски" вече е с 8 точки след две победи и две равенства и заема 3-тото място в класирането
След четвъртата си поредна загуба пък "Славия" е закотвена на последното 14-о място в Първа лига с 0 точки.

Съставите на двата отбора:

Славия: Георги Петков, Александър Бранеков, Божидар Васев, Сердер Сердеров, Георги Пашов, Ивайло Димитров, Петко Христов, Емил Мартинов, Омар Абуд, Георги Йомов, Еил Стоев (Янис Карабельов, Калоян Кръстев, Антониос Стергиакис)

Левски: Боян Йоргачевич, Димитър Пиргов, Александър Др. Александров, Франсис Нар, Джереми Де Нойер, Божидар Краев, Веселин Минев, Бабатунде Адениджи, Антонио Аниете, Александър Ем. Александров, Георги Костадинов (Мики Орачев, Венци Христов)