на живо

"Локомотив" Горна Оряховица откри кръга с победа над "Славия"

Йордан Апостолов вкара единственото попадение за домакините

Lap.bg

"Локомотив" Горна Оряховица победи с 1:0 "Славия" в среща от 12-ия кръг на Първа лига.

Домакините наложиха надмощие и в 10-ата минута Матиас Курьор подаде на Цветан Генков, който нахлу опасно отдясно, стреля, но прати топката в аут. Славистите изравниха играта започнаха да атакуват по-често вратата на локомотивци. В 19-ата минута Николай Димитров с бомбен шут от движение улучи лявата греда на вратата на Николай Банков.

"Белите" започнаха по-активно второто полувреме в 48-ата минута Николай Димитров стреля неточно след разбъркване при ъглов удар. Три минути по-късно неговият съотборник отправи силен удар от 25 метра, но Николай Банков парира опасността.

Футболистите на домакините поведоха с 1:0 в 58-ата минута. Игор Джоман се извъртя, подаде майсторски на Йордан Апостолов, който стреля от въздуха. Стражът на "Славия" Марио Кирев изби топката, но тя влезе във вратата му.

Победата е трета за "Локомотив" от началото на първенството. Отборът е на 12-та позиция. "Славия" пък е на 10-то място.