Лудогорец се върна начело на "А" група

Кешеру с две попадения за шампионите

Отборът на Лудогорец оглави класирането в "А" група след вчерашната победа над Пирин с 3:0 на стадон "Христо Ботев" в Благоевград.

Разградчани бяха по-добрият отбор на терена и освен трите попадения, записаха и три греди. Резултатът откри Александър Василев в 21-та минута. Четвърт час по-късно падна и първия гол на новото попълнеие Кешеру, който с премерен шут прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Пирин. През първата част благоевградчани се отчетоха с удари на Стилян Николов, Еденилсон Бергонси, Илия Карапетров и Маркиньос, но нито един от тях не бе сериозна заплаха за вратаря Милан Борян, който пазеше вместо титуляра Владислав Стоянов.

Резултатът стана класически в 62-та минута, след добро взаимодействие между Мисиджан и голмайсторът Кешеру.

След този мач Лудогорец оглави временно елитната ни дивизия. Пирин пък е на дъното на класирането с 1 точка от шест мача и голова разлика 1:10.