"Лудогорец" удари "Зенит" в Австрия (ВИДЕО)

Минимален успех за българския шампион в приятелски мач

Шампионът на България "Лудогорец" постигна втора победа във втората си контрола по време на лагера си в Австрия. След като преди два дни "орлите" надиграха с азербайджанския Габала, днес играчите на Георги Дерменджиев победиха с 1:0 руския гранд "Зенит".

Единственото попадение в срещата отбеляза десния бранител на "Лудогорец" Сисиньо. Бразилецът бе точен в 23-тата минута, когато получи чудесен извеждащ пас от Светослав Дяков и останал в очи в очи с вратаря на руснаците Лодигин не сбърка.

Българският тим имаше шанса да открие резултата още в шеста минута, но Вандерсон пропусна пред опразнената врата.

В 13-ата минута Артьом Дзюба можеше да реализира за "Зенит", но с глава нацели гредата на Ренан, а при добавката на Кокорин бразилският страж се отличи с добра изява. Минута по-късно гредата отново спаси "Лудогорец" след удар на Дзюба.

Така се стигна до 23-тата минута, в която Сисиньо откри резултата.

В 27-мата минута "Лудогорец" имаше шанс да покачи на 2:0, но последователни шутове на Марселиньо и Вандерсон не намериха целта.

До края на полувремето "Зенит" бе по-опасният отбор, но добри намеси на Ренан дос Сантос и липса на късмет у играчите на Роберто Манчини запазиха резултата непроменен.

През втората част и двамата треньори извършиха куп промени и качеството на играта спадна. Все пак "Зенит" продължи да бъде по-активният отбор, докато "Лудогорец" чакаше своите шансове на контраатака. В 75-ата минута Ренан се отличи с нова добра намеса, останал сам срещу Джорджевич. В 85-ата минута Панюков вкара топката във вратата на българския шампион, но голът му бе отменен заради нарушение в атака.

Ludogorets - Zenit 1:0 by mohamed1021

Състав на "Лудогорец": Ренан дос Сантос - Сисиньо, Козмин Моци, Георги Терзиев, Натанаел - Абел Анисе, Светослав Дяков - Лукоки, Марселиньо, Вандерсон, Кафу

Резерви: Кампаняро, Лукас Саша, Кешеру, Мисиджан, Кишада, Жоао Паоло, Александър Василев