Националите и младежите завършиха наравно в контрола

1:1 на Националния стадион "Васил Левски"

Lap.bg

Мъжкият национален отбор по футбол на България и младежкият състав на до 21 години направиха 1:1 в приятелски мач на Националния стадион "Васил Левски".

Младежите поведоха в 38-ата минута с гол на Александър Георгиев, а мъжете изравниха в 86-ата чрез Атанас Зехиров.

Мъжете започнаха по-активно и имаха възможност да открият резултата чрез Атанас Зехиров и Антон Карачанаков. Младите надежди на Антони Здравков обаче откриха поведоха в 38-ата минута чрез Александър Георгиев. Георги Йомов направи асистенцията за попадението.

През второто полувреме мъжкият национален отбор тръгна уверено напред в изравняване на резултата.
В 58-ата минута Стефан Велков отправи опасен удар с глава, но прати топката край вратата на младежите.

Антон Карачанаков удари гредата в 67-ата минута. Все пак в 86-ата минута Атанас Зехиров с чудесно изпълнение от пряк свободен удар изравни.

България "А": 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 15. Васил Божиков (к), 4. Божидар Чорбаджийски, 18. Атанас Зехиров, 9. Георги Костадинов, 6. Александър Цветков, 22. Никола Колев, 19. Кирил Десподов, 17. Тони Тасев, 21. Антон Карачанаков (Николай Банков, Стефан Велков, Милен Желев, Живко Атанасов, Мартин Райнов, Калоян Кръстев) Селекционер: Петър Хубчев

България U21: 12. Християн Василев, 20. Стойчо Атанасов, 5. Венцислав Керчев, 15. Преслав Петров, 4. Мики Орачев, 17. Александър Георгиев, 11. Китан Василев, 14. Божидар Краев, 10. Янис Карабельов (к), 18. Наско Милев, 7. Георги Йомов (Михайл Михайлов, Емин Ахмед, Галин Ташев, Илия Димитров, Кирил Грозданов, Олег Димитров, Александър Георгиев) Селекционер: Антони Здравков