Наполи унизи Милан насред Сан Сиро (ВИДЕО)

Инсиние с два гола за успеха на Наполи с 4:0 над "росонерите"

Наполи разгроми Милан с 4:0 и то на "Сан Сиро" в дербито на 7-ия кръг на Серия "А". Двубоят започна равностойно и продължи така до 13-ата минута, когато Сапата сгреши подаване, което даде възможност на Инсиние да изведе Алан в чиста позиция и бразилецът не сгреши сам срещу вратаря Лопес. До полувремето нов гол не падна.

Със самото начало на втората част обаче Инсиние направи двойно подаване с Игуаин и покачи на 2:0. От тук до края на мача на терена имаше само един отбор - този на Наполи. В 68-ата минута Инсиние отбеляза втория си гол от пряк свободен удар, а крайното 4:0 бе оформено, след като Ели се опита да пресече центриране по земя и си отбеляза автогол. По-голямата част от феновете на Милан пък напунсха трибуните далеч преди последния съдийски сигнал на Никола Рицоли.

Така Наполи вече има в актива си 12 точки, докато Милан записа четвърта загуба от началото на сезона и остана с 9 точки в актива си.