на живо

Невероятен Григор смачка шампиона Вавринка 6-1, 6-2 /ВИДЕО/

Българинът чака Гаел Монфис, впоследствие загуби на двойки в Монте Карло

Григор Димитров спечели срещу швейцареца Стан Вавринка с 2-0 сета /6-1 и 6-2/ в осминафинален мач на турнира "Мастърс" в Монте Карло. Най-добрият български тенисист надигра тотално настоящия победител в надпреварата и очаква среща на четвъртфиналите с французина Гаел Монфис, отстранил Роджър Федерер с 6-4 и 7-6.

Григор показа невероятно спокойствие, разнообразна игра и използва по най-добрия начин силните си оръжия. От своя страна Вавринка направи куп непредизвикани грешки. Двубоят продължи по- малко от час.

От близо 10 месеца Григор нямаше победа над тенисист от топ 10, а от началото на сезона направи доста слаби мачове.

Григор Димитров и Макс Мирни играха по-късно днес с двойка номер 1 в света, братята Майк и Боб Брайън, които също спечелиха турнира в Монте Карло миналата година. Американците спечелиха без проблеми с 6-2 и 6-2.

Ето и развоя на срещата:

1-0 Григор започва силно! Пробив още в първия гейм на мача.

2-0 Димитров взе и втория гейм в първия сет при свой сервиз като даде само точка на съперника си.

3-0 Втори пробив на Григор. Невероятно начало на срещата. Много непредизвикани грешки на Вавринка и чудесна игра на българина.

4-0 Гейм на нула за българина. Впечатляващо! Вавринка е взел само 3 точки от началото на мача.

Облеклото на швейцареца предизвика коментари в мрежата дали Вавринка все още не се е събудил и играе по пижама :-)

4-1 Швейцарецът обаче, най-накрая взима гейм, намалява резултата на 1-4.

5-1 Дълги  равностоен отигравания, Григор обаче, отново печели и продължава да има надмощие. Той е на крачка от спечелване на първата част.

6-1 Пореден гейм за Григор и той печели първия сет. 24 непредизвикани грешки на Вавринка и страхотен Григор до момента.

НАЧАЛО НА ВТОРИ СЕТ

1-0 Григор продължава в стил и печели на нула първия си гейм. За по-малко от 30 минути Димитров прави фурор на корта.

1-1 Вавринка печели своето подаване и изравнява резултата.

2-1 Първа двойна грешка на Гритор Димитров в мача. Все пак той успя да спечели гейма, макар и доста трудно.

3-1 Нов пробив за Григор Димитров и той върви уверено към успеха. Ще продължи ли в същия стил до края?

4-1 Григор Димитров записва пореден гейм в мача. Не изглежда да има начин, по който Вавринка да реагира адекватно в тази ситуация.

4-2 Вавринка намалява резултата, но дали ще има сили за нещо повече?

5-2 Григор е само на гейм от победата в мача след нов пробив.

6-2 Григор Димитров е на четвъртфинал!