Първа загуба за Славия и първа победа за Черно море

Варненци си тръгнаха с трите точки от София

Славия загуби с 0:1 от Черно море на своя стадион в столицата. Гостите създадоха по-чистите положения в двубоя и можеха да спечелят по-изразително. Победният гол за Черно море отбеляза Вилиан Бижев в 17-ата минута,след пас на Куриьор.През второто полувреме домакините се опитаха да върнат попадението,но вместо това можеха да загубят с разгромен резултат.В 85-ата минута Мехди Бурабия от гостите беше изгонен с директен червен картон за удар без топка.Това обаче не помогна на Славия и Черно море записа първи успех в първенството.

Стартови състави:

Славия: Георги Петков, Костадин Дяков, Димитър Пиргов, Живко Атанасов, Диего Фераресо, Цветомир Панов, Иван Вълчанов, Янис Карабельов, Петър Атанасов, Джереми Манзоро, Ивайло Димитров

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Траян Траянов, Стефан Станчев, Мехди Бурабия, Стенио, Тодор Паланков, Марк Клок, Симеон Райков, Матиа Курьор, Вилиян Бижев