Реал (Мадрид) продължава да мачка, Роналдо с 4 гола

Реал надигра Елче с 5:1 в първенството

Реал (Мадрид) разгроми Елче с 5:1 в мач от 5-ия кръг на испанската Примера дивисион. Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Шампионската лига продължава с впечатляващото си представяне и навлиза в страхотна форма. Победата идва по-малко от седмица преди гостуването на "белите" в София на Лудогорец (1 октомври). Реал има още един мач преди гостуването на разградския тим – на 27 септември срещу Виляреал като гост.

В герой на вечерта се превърна Кристиано Роналдо, който заби 4 гола във вратата на гостите. Срещата на “Сантяго Бернабеу” започна изненадващо с гол за гостите. Еду Алкасар откри от дузпа и смълча 63 634 зрители по трибуните. Още в 20-ата минута Гарет Бейл изравни. 8 по-късно Кристиано Роналдо вкара първото си попадение от дузпа, за да направи обрата пълен, а в 32-ата минута покачи на 3:1.

Португалецът беше спънат в наказателното поле в 80-ата минута и сам реализира отсъдената дузпа, за да оформи своя хеттрик. Носителят на “Златната топка” вкара още един гол в добавеното време за крайното 5:1. Титуляр за Елче излезе Гари Родригес. Бившата звезда на “Левски” остана на терена до 78-ата минута, когато беше заменен от Кристиан Ерера.

РЕАЛ (МАДРИД) – ЕЛЧЕ 5:1
0:1 Еду Алкасар (15-дузпа), 1:1 Гарет Бейл (20), 2:1 Кристиано Роналдо (28-дузпа), 3:1 Кристиано Роналдо (32), 4:1 Кристиано Роналдо (80-дузпа), 5:1 Кристиано Роналдо (90+1)

Съставът на Реал (Мадрид): Навас, Серхио Рамос (82 - Начо), Марсело, Карвахал (65 - Арбелоа), Варан, Бейл, Кроос, Илараменди, Хамес Родригес (78 - Ернандес), Иско, Кристиано Роналдо