Рецитал на Барселона в Шампионска лига (ВИДЕО)

На "Камп Ноу" отборът на Рома бе разгромен с 6:1

Getty Images

Барселона изигра втори изключителен мач в разстояние само на три дни и надигра безапелационно Рома с 6:1.

Лео Меси се завърна в титулярния състав на домакините, а шоуто започна Луис Суарес в 15-ата минута. Само три по-късно впечатляваща атака на триото Неймар, Суарес и Меси завърши с гол на последния. Положенията пред вратата на Рома продължаваха да се редуват едно след друго, но до края на полувремето бе отбелязан само още един гол, като негов автор стана отново Суарес.

Снимка: Getty Images

През втората част рециталът продължи с попадение на Жерар Пике в 54-ата минута, а четири по-късно Меси вкара втория си гол в срещата. В 77-ата минута Шченси спаси дузпа изпълнена от Неймар, но Адриано бе най-съобразителен в наказателното поле и отбеляза последния за Барселона гол в двубоя. Впоследствие Един Джеко пропусна дузпа за Рома, но все пак вкара почетно попадение в последната секунда за крайното 6:1.

С този успех Барселона си гарантира първото място в пета група, а Рома ще се надява да запази втората позиция в последния кръг, когато приема БАТЕ Борисов.