Севиля го направи отново! Андалусийците доминират в Лига Европа!

Рекордна четвърта титла за Севиля

Испанският Севиля се превърна в най-титулувания отбор в Лига Европа след успех с 3:2 срещу Днипро във финална среща, играна в полската столица Варшава. Това е рекордна четвърта купа от този турнир за клуба от Андалусия.

Мачът предложи много емоции и положения пред двете врати. Резултатът бе изненадващо открит от тима на Мирон Маркевич още в 7-ата минута. Никола Калинич бе точен след удар с глава. Отговорът на Севиля не закъсня и осъществи обрат в рамките на три минути с попадения на Гжегош Криховяк и Карлос Бака. Секунди преди края на първата част капитанът на Днипро Руслан Ротан изравни след пряк свободен удар от около 22-метра.

Развръзката в мача настъпи в 73-ата минута, като най-съобразителен в наказателното поле на украинците се оказа Бака и със своя гол донесе на Севиля втора поредна титла в Лига Европа.