на живо

Ливърпул се наложи над Манчестър Сити след дузпи

Редовното време на мача на "Янки Стейдиъм" завърши 2:2

Getty Images/Guliver Photos

Ливърпул и Манчестър Сити изиграха зрелищен мач пред 50 000 зрители на "Янки Стейдиъм" в Ню Йорк Сити, след който ликуваха футболистите на Брендън Роджърс. Срещата завърши 2:2 в редовното време, а при изпълнението на дузпите по-хладнокръвни бяха вицешампионите на Англия.

Всички голове паднаха след почивката. Стеван Йоветич откри резултата за Манчестър Сити в 53-ата минута. Шест по-късно Джордан Хендерсън изравни. Йоветич отново изведе "гражданите" напред в 67-ата минута. Рахийм Стърлинг направи 2:2 малко преди края на редовното време. При дузпите пропуски за Манчестър Сити направиха Александър Коларов, Яя Туре и Хесус Навас и Ливърпул се наложи с 5:3.

След два изиграни кръга отборът на Брендън Роджърс оглавява класирането в група "B" на International Champions Cup и при успех в събота над Милан, ще се класира на финала на турнира.