Насекоми във фъстъченото масло и други вк(гн)уснотии

Какво още не знаете за храната, която консумираме

Реклама

Към насекомите във фъстъченото масло добавяме и няколко косъма от гризач. Мммм, вкусно, та дрънка. Всъщност няма нужда да добавяме нищо във фъстъченото масло, защото производителите вече са го направили и може би на това се дължи неповторимият му вкус. Какво още не знаете за храната, която консумираме – вижте в следващите редове...

Хавайската пица е измислена от канадец
В хавайската пица, която се приготвя с бекон, ананас и моцарела, всъщност няма нищо хавайско. Измислена е от канадеца Сам Панаполус през 1962 година. Още един интересен факт е, че тя е популярна в Европа, в западната част САЩ, Канада и Австралия, но не и на Хаваите.

Бадемите са от семейството на прасковите
Ядката, която познаваме като бадем, е технически плод с твърда обвивка. Расте като дърво и е част от семейство Розоцветни, към които се числят сливата, черешата, кайсията, прасковата, вишната.

Медът е вечен
Срокът на годност на меда никога не може да изтече. Да, възможно е да кристализира или да промени цвета си през годините, но това не го прави негоден за консумация.

Фъстъченото масло съдържа насекоми
Американската асоциация по храните и лекарствата е потвърдила факта официално. Данните показват еднозначено, че в 100 г фъстъчено масло могат да се съдържат до 30 г фрагменти от насекоми, както и един или повече косми на гризачи. Все още ли харесвате фъстъчено масло?

Броят на редовете от зърна върху царевичния кочан е винаги четен
И това е факт. Най-вероятното научно обяснение, което до момента е дадено е, че зърната на царевицата се опрашват от цветя, които в природата винаги са по-двойки.

Логото на заведенията за бързо хранене влияе върху поведението
Фаст фуудът уврежда здравето ни по повече начини, отколкото си мислите. Освен че е нездравословен за стомаха ни, логото на заведенията за бързо хранене предизвикват поведението ни и го променят. Те ни правят нетърпеливи.

Голяма част от сьомгата, която купуваме, е оцветена
Цветът на месото на дивата сьомга в действителност наистина е розов, което се дължи на храната, която консумират рибите. Истинският цвят на култивираната риба, която съставлява 2/3 от консумацията на сьомга в света, е сив. За да придобие цвета на дивата й посестрима, култивираната сьомга бива хранена с определена храна, за да стане розова.