Шокиращи истини за аспартама

Изкуствения подсладител не е толкова безопасен, колкото изглежда

Реклама

Аспартамът е представян като здравословен подсладител с нула калории. Но всъщност, това не е точно така. В него няма много, само по около 4 калории на грам. Но това е най-малкият проблем на аспартама.

Химикалът аспартам се прави от остатъчен продукт на бактерията ешерихия коли. Ако трябва да сме по-точни, аспартамът се прави от екскремент на тази бактерия. Този екскремент по-късно се бензилира и хидролизира, а в резултат на този процес, след това се метилира и дебензилира. Ако това не е достатъчно зле за вас, продължете да четете.

Кафето е полезно, аспартамът - не.

Според патента на аспартама, бактерията в него е генно модифицирана. Разибра се, производителите отричат да има ГМО молекули в продукта. Според тяхно една генно-модифицирана бактерия отделя нормални екскременти. По дефиниция обаче, метаболизмът на ГМО организъм се променя, защото съдържа чуждо ДНК.

 

 

Учените още не са съвсем наясно, как продуктът причинява глад, но се предполага, че когато ядете или пиете храни, които съдържат аспартам, ще ви е трудно да контролирате апетита си.

Защо ви е аспартам, когато има хубаво вино?

Аспартамът не минава през храносмилателната ви система. Той се смесва и се превръща в други субстанции, които влизат в кръвоносните съдове. Тези субстанции се метаболизират по-късно и една от тях е формалдехидът. Проблемът с него е, че формалдехид се използва по принцип за балсамиране на мъртви тела. Освен това, е известно, че предизвиква пневмония и увеличава риска от инфекции и смърт. Всичко това е известно от 1905г. насам.