Байер отърва кожата срещу 10 от Карабах

Обрат с голове в добавеното време класира тима на четвъртфинал в ЛЕ

Байер Леверкузен преживя шок, но се промъкна в четвъртфиналната фаза на Лига Европа. Тимът на Чаби Алонсо губеше с 0:2 у дома от Карабах до 72' минута на реванша, обаче стигна до обрат за крайното 3:2. Така лидерът в германската Бундеслига продължава напред с общ резултат 5:4 (2:2 в първата среща).

Тази вечер гостите поведоха в 58' чрез Абдела Зубир. Въпреки че остана с 10 души в 62', заради директен червен картон на Елвин Джафаркулиев, Карабах удвои аванса си 5 минути по-късно с попадение на Жуниньо.

Последва мощен натиск на Байер. "Аспирините" намалиха изоставането си в 72', когато Джереми Фримпонг прати топката в мрежата от воле.

Обсадата на вратата, пазена от Андрей Лунев, продължи и азербайджанският шампион беше попарен в третата минута от добавените 6, когато резервата Патрик Шик възстанови равенството.

Байер реши всичко в рамките на редовното време. Четири минути по-късно чешкият таран отбеляза втория си гол в мача - 3:2.

Секунди след това драмата стана пълна - гостите имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле. Ситуацията беше проверена от системата за видеоповторения (VAR), британският рефер Антъни Тейлър не посочи бялата точка и даде последния съдийски сигнал.

Така Байер се присъедини към Олимпик Марсилия, Бенфика, Милан, Уест Хем, Аталанта, Рома и Ливърпул в четвъртфиналите на Лига Европа. Жребият за тази фаза на втория по сила турнир на Стария континент е утре.