на живо

"Лудогорец" записа най-тежката си загуба в Европа (ВИДЕО и СНИМКИ)

"Орлите" започнаха храбро на "Емиратс", но си тръгнаха с 0:6

"Лудогорец" допусна най-тежката си загуба в Европа - 0:6 срещу "Арсенал" в мач от група А на Шампионската лига. Предишният антирекорд датира отпреди две години в същия турнир - 0:4 от "Реал" Мадрид на "Сантяго Бернабеу". В дебютното участие на български тим "Левски" бе разгромен с 0:5 при визитата си на "Барселона".

"Арсенал" не бе печелил толкова убедително в турнира от 15 септември 2010 г., когато помете със същия резултат гостуващия "Брага".

Тимът на Георги Дерменджиев се държа храбро през първото полувреме пред 60 000 зрители (3000 от които - българи) на "Емиратс". Тогава "зелените" на два пъти бяха съвсем близо до попадение, но късметът им обърна гръб. Като цяло обаче "Арсенал" имаше смазващо превъзходство и можеше да спечели и още по-убедително.

Мачът започна с очакван натиск на домакините, които след няколко опасни атаки откриха в 12-ата минута. Алексис Санчес бе изведен отдясно, технично финтира Козмин
Моци и зрелищно прехвърли Владислав Стоянов за 1:0. Вместо да се стъписат, футболистите на Георги Дерменджиев се впуснаха към вратата на "Арсенал". Върджил Мисиджан
се откъсна сам в 23-ата минута, но Давид Оспина се намеси решително и изби. Десетина минути по-късно "орлите" бяха съвсем близо до изравнително попадение, когато
ударът на Вандерсон се отби в дясната греда.

Снимка: Getty Images

В края на пълувремено "артилеристите" отново се активизираха и в 42-ата минута Тио Уолкът покачи на 2:0 с фалцов удар от около 20 метра. Статистиката на почивката
потвърди впечатлението - 54% владеене на топката от страна на "Лудогорец", както и предимство в пасовете (311-252).

В самото начало на втората част обаче резултатът вече бе класически - Окслейд-Чембърлейн се възползва от разбъркване и стреля неспасяемо в ъгъла. Само 10 минути
по-късно ситуацията стана безнадеждна за "орлите", когато Месут Йозил бе изведен зад защитата и с лекота преодоля Стоянов за 4:0.

До края на двубоя "артилеристите" правеха каквото си поискат, а Йозил оформи хеттрик с попадения в 83-ата и 87-ата минути.

В другия двубой от групата ПСЖ надви "Базел" с 3:0 в Париж. При това положение "Лудогорец" запазва шансовете си за третото място в класирането при успех в директния сблъсък с швейцарския тим на "Васил Левски".