10 грешки за ваканцията, които да не правите с техниката си

Ако отивате на почивка, техниката не винаги ви е приятел

Реклама

Да влизате в своя Facebook профил...на летището

Летищата са вълнуващи най-вече за децата. Facebook е добър, когато трябва да разберете къде са приятелите ви по света, особено когато са на необикновено място или са публикували страхотни снимки от някъде. Това е по-интересно, отколкото да отегчавате другите с това на кое летище се мотаете. Запазете досадните статуси за себе си.

Да чатите по време на излитане

Преди, когато самолетът излиташе, обявяха, че е време за слагане на коланите и всички слушаха. А сега има хора, които чатят по смартфона с някой от работата си за поредната важна бизнес оферта и коланът е последната им грижа. Не бъдете от тях.

Да се притеснявате постоянно за батерията на телефона

Празниците са, за да заредите вашите батерии, а не тези на телефона. Ако постоянно бдите над батерията на телефона си и сте купили резервна батерия и адаптор и сте си взели резервен MP3-плеър  за всеки случай, значи имате проблем. Какво правите, когато вече сте в самолета? Гледате филм и пиете евтино вино, докато заспите, а накрая стигате в хотела с пълна батерия. Защо е тази параноя?

Да правите кофти снимки

В днешно време с новите апарати можем да правим много снимки, но остава въпросът какво точно снимаме? Много хора на невероятни места изобщо не изживяват момента, ами се мъкнат напред-назад с апарата. По-добре прекарайте по-малко време да правите всякакви снимки и помислете малко върху светлината, обекта и композицията, за да направите една хубава снимка.

Да използвате iPad като фотоапарат или камера

iPad-ът е добра занимавка, но ако сте на екскурзия или на концерт, това ще ви постави в ролята на човек, който иска да покаже на всички останали присъстващи. По-добре използвайте телефон - по-дискертно е и не е толкова досадно. Или може би сте на почивка, която да прекарате с вашия iPad?

Да сте постоянно с DSLR в едната ръка и смартфон в другата

От една страна искате да снимате половинката с камерата, а от друга настоявате на друга снимка, която да качите онлайн. След като всички съвременни компактни фотоапарати като Samsung Galaxy и Panasonic LF1 вървят с Wi-Fi, защо просто не изчакате няколко часа или дни, за да пуснете вашите гениални кадри в интернет?

Да се вманиачите с музика и филми

Нямате нужда от целия си хард диск с музика за един уикенд някъде. Ако трябва да убивате време или да си почивате, това задължително изисква план Б, който включва музика, филми или книги. Затова, седмица преди заминаването действате сериозно по въпроса с големия плейлист. Само че, да си на почивка означава не само да не сте на работа, но и да се отделите от дигиталното съществуване.

Да проверявате имейла всеки ден

По-добре оставете смартфона вкъщи, когато сте на почивка, защото иначе никога няма да си починете. Може да си мислите, че с него ще отхвърлите малко работа, която се натрупва, докато ви няма. И докато проверяването на пощата вече е рефлекс за някои, то пълната поща не е ли добро извинение да не вършите нищо друго за известно време, когато се върнете в офиса?

Да прекалявате с приложения за звездоброй

Всички обичаме да научаваме за космоса, а през ваканциите единствено имаме шанс да видим широкия небосвод с всички звезди. Само че това не е същото като някой да ви показва на своя таблет къде е Венера чрез приложението Night Sky. На огромен екран, който разваля момента...Тези апликации, които отвреме-навреме се сбъркват сериозно около Екватора, са добре, за да научите нещо. Но не могат да заменят гледката на истинското нощно небе.


Да пътувате с огромни шумоизолиращи слушалки

На теориоя те са идеални - какъв по-добър начин да заглушите грохота от излитащия самолет от едни такива слушалки. Но когато полетът приключи, те са очевидно безполезни - твърде големи и неудобни са да се носят на врата и са мъчни за вкарване в раницата. Всъщност, те са поредния симптом на това колко ужасни са полетите.