на живо

Григор Димитров играе в удобно време днес

Вики Томова се отказа в Маями

Днес Григор Димитров трябва да изиграе първия си мач на сингъл на Мастърса в Маями.

Двубоят между българина и Алехандро Табило бе отложен за днес, тъй като вчера дъждът обърка плановете на организаторите.

Мачът на Димитров е втори в програмата на корт №1, която започва в 17:00 ч. с двубоя между Лоренцо Музети (Ит) и Роман Сафиулин (Рус).

Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира в Слънчевия щат, след като отстъпи на 23-ата в схемата Каролин Гарсия с 1:6, 2:5 и отказване.

Снимка: Reuters

Мачът беше прекъснат преди ден при резултат 3:0 в полза на французойката в първия сет заради дъжд. Доиграването продължи 60 минути.

Първата ни ракета спечели първия гейм след подновяването на срещата, но опонентката ѝ взе следващите три след ключов пробив за преднина от 5:1.

Вторият сет вървеше равностойно до 2:2, но последваха два пробива и нови три поредни гейма за Гарсия, която поведе с 5:2. При този резултат Томова бе принудена да прекрати участието си заради проблеми в гърба.

Загубата е втора поредна за Томова срещу Гарсия, след като двете се срещнаха и в Индиън Уелс.

Така Вики продължава да няма победа във втори кръг на турнири от сериите 1000 и Голям шлем.