на живо

Байерн и Реал оставиха развръзката за реванша (ВИДЕО)

Голово шоу без победител в първия полуфинал в Шампионската лига

Байерн и гостуващият Реал Мадрид направиха зрелищно 2:2 в първия полуфинал в Шампионската лига.

Така испанският гранд удължи на 8 мача серията си без загуба от германския в елиминациите на турнира, а развръзката беше оставена за реванша след седмица (8 май, 21:30 ч., bTV Action).

Сблъсъкът между двата гранда на Стария континент оправда очаквания за спектакъл. Домакините бяха по-активни преди почивката, но Реал поведе след първата си атака. Бившата звезда на баварците Тони Кроос изведе брилянтно Винисиус Жуниор в 24' и бразилецът преодоля с лекота Мануел Нойер - 1:0 за кралския клуб. Попадението е под №20 за нападателя на Реал от началото на кампанията.

Байерн накара феновете си да чакат до втората част, за да видят гол във вратата на гостите. В 53' Лерой Сане изравни след страхотна солова акция. Така крилото отбеляза първия си гол от октомври насам.

Четири минути по-късно баварският колос стигна до обрат - Хари Кейн бе точен от дузпа, отсъдена за фал на Лукас Васкес срещу неудържимия тази вечер Джамал Мусиала.

Реал срещаше трудности с вдъхновения си съперник, но получи подарък от защитника Ким Мин-Джае. Националът на Южна Корея, който имаше вина и за откриващия гол, повали Родриго в наказателното поле, а Винисиус не сбърка от бялата точка в 83' за крайното 2:2.

Едва за втори път в полуфинал на Шампионската лига и двата тима реализират наказателен удар в рамките на 90 минути. Любопитното е, че другият случай е от 2012 г. също между Байерн и Реал, когато баварците спечелиха след дузпи, а в редовното време от 11-е метра вкараха Кристиано Роналдо и Ариен Робен.

Сега Байерн няма загуба във вече 16 поредни домакинства в Шампионската лига и съхрани надеждите си, че ще избегне първи сезон без трофей от 2011/2012 насам.