• Предавания и сериали
  • Филми
  • Новини
  • На живо
  • Програма
  • За bTV
  • En
  • Предавания и сериали
  • Филми
  • Новини
  • На живо
  • Програма
  • За bTV
  • En
  • Лайфстайл

Децата на Другата България

  • За предаването
  • Новини
  • Видео
  • Последвай ни

Дъщерята на Милена Фучеджиева – герой в "Децата на другата България"

Радина Вълова срещу глобалното затопляне – тази събота в 12:30 по bTV

4 Декември 2020
  • 0

Тази събота, в предпоследния епизод на документалната поредица „Децата на другата България“, bTV ще излъчи филма „Радина, в търсене на щастието“. Той разказва невероятната съдба на едно българско момиче, което напуска с майка си родината, за да порасне свободно и необременено от славата на своите дядовци.

Радина Вълова е внучка на режисьора Въло Радев („Крадецът на праскови“, „Осъдени души“) и писателя Дико Фучеджиев ( „Небето на Велека“).

Майка й е известната писателка и сценаристка Милена Фучеджиева (“7 часа разлика”). Милена оцелява в жестока катастрофа през 1982 година, при която загива приятелят й – единственият син на Жени и Въло Радеви – Ради. Милена е бременна и решава да роди детето. Кръщава момиченцето на любимия си – Радина. Двете напускат България, когато Радина е на 9 години. Момичето пораства в Лос Анджелис, завършва университет в Ню Йорк, където започва работа като адвокат, занимаващ се с климатичните промени в света.

Наскоро българката се премести в Денвър, където е част от екипа на престижна световната организация, занимаваща се с последиците от глобалното затопляне. Interstate Renewable Energy Councilе е неправителствена организация, която изгражда основата за възприемане на чиста и възобновяема енергия в полза на хората, икономиката, и планетата. Радина е юрист и е единствената българка в този екип.

„Темата за климата, глобалното затопляне и последиците от това е важна за мен. От години работя по нея. И смятам, че е една от най-важните в дневния ред на света“, споделя дъщерята на сценаристката и писателката Милена Фучеджиева.

„Майка ми настояваше да говорим у дома на български език и да пиша писма до роднините на български“, споделя Радина. Така тя успява да съхрани усещането си за принадлежност и любопитство към българската култура. Радина завършва университет в Ню Йорк, където живее няколко години.

Екипът на телевизионната поредица „Децата на другата България“ успява да документира последните дни на успешната адвокатка преди да се премести в Денвър, където е новият й дом.

„Радина е от онези млади личности, които ми дават надежда за бъдещето“, каза авторът на поредицата Георги Тошев. Той заедно със сценариста Бианка Илич, оператора Сам Стейн и режисьора Антония Барулова-Михайлова ще ни разкажат една вълнуваща история за избора и търсенето на щастие тази събота от 12:30 ч. в „Децата на другата България“ по bTV.

 

Гледайте
цели епизоди на
Тагове: Радина Вълова Милена Фучеджиева Георги Тошев

Реклама

Последни

  • От Новини

    Боряна и Феникс, наследниците на Марин Върбанов в „Децата на Другата България“

  • От Новини

    Дъщерята на Милена Фучеджиева – герой в "Децата на другата България"

  • Реклама

  • От Новини

    Ексклузивна среща със сина на писателя Виктор Пасков обещава поредицата “Децата...

  • От Новини

    Цигуларят Васко Василев - в новия епизод на „Децата на Другата България“ тази събота по bTV

  • От Новини

    Светът може да те приеме единствено и само ако има какво да му предложиш

  • От Новини

    Георги Тошев представя нова документална поредица „Децата на Другата България“

Зареди още
  • btv
  • comedy
  • cinema
  • action
  • lady
  • ring
  • Новини
  • Voyo
  • Времето
  • За жената
  • Наградите Оскар
  • bTV Plus
  • Аз, репортерът
  • auto.btv.bg
  • Хороскоп
  • Бистро
  • bTV Radio
  • Radio N-Joy
  • Z-Rock
  • Classic FM Sofia
  • Jazz FM
  • За BTV
  • Реклама
  • Кариери
  • За контакти
  • Въпроси и отговори
  • Политика за поверителност
  • Общи условия

bTV не носи отговорност за съдържанието на коментарите и на материалите, разположени от потребители на сървъра на bTV.

© bTV - bTV Media Group 2018 г. Всички права запазени.