ЦСКА ще се опита да възкръсва в Копенхаген

"Червените" трябва да наваксат пасива от 1:2 в реванша днес

Lap.bg

Четвъртък се превърна в съдбоносен ден за българските отбори в евротурнирите. И днес, на 16 август, ЦСКА ще излезе на европейската сцена срещу "Копенхаген", за да се опита да... възкръсне и да се класира за плейофите на Лига Европа.

"Червените" гостуват в датската столица след като преди седмица загубиха у дома с 1:2 в инфарктен мач. Тогава предимството на гостите дойде след дузпа, а тимът на Нестор Ел Маестро игра повече от полувреме с човек повече, заради изгонването на Божидар Чорбаджийски.

Именно той ще отсъства от терена днес. "Червената" фланелка отново ще облекат капитанът Николай Бодуров и Кристиян Малинов, които изтърпяха наказанието си от мача от първия кръг на надпреварата. Станислав Манолев също ще е на линия след контузия.

Снимка: Lap.bg

Жоржиньо, Жеферсон и Енрике Рафаел са с травми и няма да играят срещу "Копенхаген".

В лагера на противниците се притесняват единствено от липсата на основния халф Расмус Фалк.

Крайният победител ще се изправи в плейофния етап - последното стъпало преди груповата фаза на Лига Европа, срещу "Аталанта" или "Апоел" Хайфа, като италианците победиха с 4:1 в първия мач.