"Копенхаген" отново победи ЦСКА, поведе с гол от засада

Датчаните се наложиха с 2:1, "армейците" отпадат от Лига Европа

ЦСКА загуби с 1:2 гостуването си на "Копенхаген" в среща-реванш от предварителните кръгове за влизане в групите на Лига Европа. Така, след като отстъпиха с 1:2 и в София, "армейците" отпадат с общ резултат 2:4.

Датчаните поведоха в 25-ата минута с гол от засада, която главният съдия Халил Мелер от Турция не маркира. Попадението отбеляза Даме Н'Дойе.

В началото на втората част "червените" имаха претенции за фаул в наказателното поле срещу влезлия като резерва на почивката Евандро, но реферът не посочи бялата точка.

ЦСКА все пак изравни след около час игра. Евандро получи топката на границата на наказателното поле и се разписа за 1:1. Радостта на "армейците" не продължи дълго и в 65-ата минута Н'Дойе, с втория си гол в мача, оформи крайния резултат.

Състави

"Копенхаген": 21. Юронен, 5. Биеланд, 7. Фишер, 8. Томсен, 10. Зека, 14. НДойе, 16. Грегуш (6. Вилем Квист), 19. Вавро, 20. Бойлесен, 22. Анкерсен, 29. Сков

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 27. Борис Секулич, 5. Николай Бодуров, 25. Стивън Перейра, 14. Ангел Лясков, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов (16. Жанио Бикел), 20. Тиаго Родригеш, 19. Кирил Десподов (11. Станислав Манолев), 8. Едвин Джеси (10. Евандро), 9. Мауридес