на живо

Салпаров и Пенчев ще играят в полуфиналите на Шампионската лига по волейбол

Финалната четворка е в Берлин на 28 и 29 март

Зенит Казан с Теодор Салпаров и Асеко Ресовия с Николай Пенчев се класираха за финалната четворка на Шампионката лига по волейбол.

Руският тим загуби гостуването си на Халкбанк (Анкара) с 2:3 гейма, но след успех в първия мач с 3:0 продължава напред.

Снощи в Турция най-полезен за домакините беше Цветан Соколов, който реализира 29 точки. За Зенит либерото Салпаров завърши с 63% позитивно и 47% перфектно посрещане.

На полуфиналите отборът на Владимир Алекно ще срещне Берлин Волей, който ще бъде домакин на финалната четворка. Надпреварата е на 28-и и 29-и март.

Полският Асеко Ресовия с Николай Пенчев елиминира Локомотив (Новосибирск), въпреки поражението в реванша с 2:3 гейма. В срещата за място на финала Асеко ще срещне друг полски отбор – СКРА (Белхатов), който отстрани Перуджа.