"Младите надежди": Детето чудо на българското таекуондо

В края на юни Калина Бояджиева спечели бронзов медал в олимпийската версия от Европейските игри в Краков

В поредицата "Младите надежди" Станчо Станчев разказва за детето чудо на българското таекуондо - Калина Бояджиева.

В края на юни тя спечели бронзов медал в олимпийската версия от Европейските игри в Краков.

Нещо повече - в кат. над 73 кг при жените тя не остави шансове на трикратната световна шампионка Бианка Кук (Вбр). 17-годишната българка спечели малкия финал с 2:0 рунда.

До лятото на 2022 г. Бояджиева играе волейбол в академията на Левски-София. Младото момиче бе част от националния отбор на България за девойки (U16), който взе бронзовият медал на Европейското първенство през 2021 година в Унгария и Словакия.

"За мен това е постижение, защото това е най-голямото състезание, на което съм участвала и е най-големият медал, който съм печелила - трето място. Наистина е много важно за мен. Трябваше да покажа борбеност и хъс, както и да изненадам моите съпернички с по-различна игра. Да ги надиграя и психически, и физически, и стратегически", откровена е таекуондистката пред bTV.

Зад успехите на Калина стои и усърдна подготовка. Нейна подкрепа в залата е треньорът Пламен Трънски, който беше плътно до нея и на Игрите в Полша.

"Калина е изключителен талант. Тя преди месец стана на 17 и тепърва нещата ще се случват", щастлив е наставникът й.

След успеха от Европейските игри, Калина вече има нова цел - квалификациите за олимпийските игри. А защо не и медал!