Как да противодействаме на пролетната умора

Съвети от хомеопата и шуслеров терапевт д-р Василка Юрукова

Как да противодействаме на пролетната умора

Реклама

Пролетната умора често е придружена от главоболие, трудна концентрация, затруднения в паметта, нарушен сън, липса на апетит, вялост.

Организмът ни е много зависим от количеството дневна светлина, тъй като тя определя колко хормони ще се отделят в тялото ни. През зимата имаме по-малко серотонин – хормонът на настроението. Заседяваме се повече и спада допаминът, който е мотивационният хормон. Заради студа и мрачното време се увеличава кортизолът – хормонът на стреса.

Пролетната умора е резултат от превключването на друг режим. Тя е по-изявена при хора, работещи на нощни смени и с хронични заболявания. Също и при тийнейджърите, които заради активния растеж са с изчерпани витамини и минерали.

Витамин С е от голямо значение и понеже рядко ядем достатъчно плодове, е добре да наблегнем на прясно изцедените сокове.

Трябва да стоим повече навън, за да си набавим от слънцето витамин D.

Много помагат дихателната гимнастика и самомасажът на ушните миди, на дланите и ходилата, където са проектирани всички органи.

Шуслеровите соли също са ефективни срещу пролетната умора, като някои се приемат в светлата част на деня, а други вечер, за да подпомогнат съня.

Ако няма резултати до няколко дни, трябва да проверите кръвното си налягане. Причината за общата отпадналост може да е в някое хронично заболяване.