Реклама

Хладилните чанти са активни (с електрическа енергия поддържат постоянна температура) и пасивни (с течение на времето съдържанието в тях постепенно се затопля). Пасивните от своя страна също са два вида – от мека материя (сгъваеми) и с твърда конструкция. Предимството на меките чанти е, че могат да се сгънат и да заемат по-малко място, когато не се ползват. Бонусът при твърдите е, че могат да се ползват като табуретка или масичка. Някои модели дори имат в капака вдлъбнатини, в които да поставите чаши.

Ето няколко модела и цени, които ще ви помогнат да се ориентирате в тази ниша.

В Decathlon се продава един вид активна хладилна чанта – модел на Campingaz с вместимост 25 литра (145 лв.). Включва се към запалката на колата (12 V).

Същата чанта, но пасивна, струва 60 лв. Има и по-малък размер, с обем 13 литра (45 лв.).

Предлагат се и меки, надуващи се с уста чанти на бранда Quechua. Трите размера са 36 литра (85 лв.), 26 л (77 лв.) и 16 л (64 лв.).

В магазина се продават и хладилни раници Quechua с обем 10 л (27 лв.), 20 л (42 лв.) и 30 л (55 лв.).

Към всяка чанта трябва да си вземете охладителни пакети (около 2-3 лева), които се поставят в камерата поне 12 часа преди тръгване. Благодарение на тях пасивните чанти запазват температурата си по-дълго време.

От столичния магазин CampingRocks (ул. Николай Хайтов 2Б) можете да си вземете по-големи по обем пасивни чанти на американската фирма Coleman. Върху тях може да седне човек с тегло до 113 кг, а на капаците им има вдлъбнатини за чаши. Вариантите са 26 литра (155 лв.), 33 л (199 лв.) и 66 л (299 лв.). Рекламата им твърди, че могат да запазят лед в продължение на три дни.