Римейк на филми, които са по-добри от оригинала

Вижте в кои случаи вторият кино опит по една и съща история е по-стойностен

Реклама

Често се случва да ки казваме, че оригиналът на един филм или една песен е по-добър от последвалите римейкове и кавъри. Но понякога се случва това да е точно обратното и примерите не са един и два. Вижте кои сме ви подбрали ние.

Invasion of the Body Snatchers

През 1978г. Филип Кауфман режисира римейк по кино-творбата на Дон Сийгъл от 1956г. И двата филма са по едноименния роман на Джак Фини.

Мокюментари е жанрът на ръба между истината и лъжата

В научно-фантастичния трейлър става дума за извънземна атака, в която хората са заменяни от перфектни дубликати, лишени от емоция. Първият филм е един от основоположниците в жанра, но във филма на Кауфман има повече реалистични кадри, а изпълненията на Доналд Съдърланд, Брук Адамс и Джеф Голдблум са доста запомнящи се.

 

второто предложение е...

True Grit

Оригиналният филм на Хенри Хатауей е считан за абсолютна класика и донася на Джон Уейн награда Oscar. През 2010г. братята Коен направиха римейк, който се доближаваше максимално до източника, но носеше характерните особености на режисурата им, а екипът от актьори беше много силен. Тяхната интерпретация им донесе десет номинации за Oscar, но не спечели нито една от тях.

Тарантино пак ще снима уестърн

Трудно е да се определи кой от двата филма е по-добър, защото  голяма част от експертите и феновете предпочитат класическия True Grit, но Джеф Бриджис изглежда доста по-достоверен в образа на едноокия стрелец, който разнася справедливостта на дулото си.   

The Thing

През 1982г. излиза научно-фантастичният филм на ужасите The Thing на режисьора Джон Карпентър. Филмът за извънземни, които могат да приемат образа на всеки, с когото влязат в контакт, е базиран на книгата “Who Goes There?” на Джон У. Кембъл. Филмът не се представя успешно в бокс-офиса, но днес е считан за един от основополагащите в научно-фантастичния и хорър жанровете, въпреки че е римейк.

"Монти Пайтън" се завръща!

Филмът, по който е правен се казва The Thing from Another World от 1951г. и не става известен с нищо повече от това.

Some Like It Hot

Комедията Some Like It Hot от 1959г. е считана за една от най-силните в този жанр и киното въобще.

The Employment е анимационен филм за замисляне

Режисьор е легендарният Били Уайлдър, а в главните роли са Тони Къртис, Джак Лемън и Мерилин Монро. Историята за музиканти, които се дегизират като жени, за да не бъдат заловени от гангстери, е римейк на френската продукция Fanfare d’Amour от 1935г, както и германският Fanfaren der Liebe през 1951г.

Джони Ноксвил - човекът, който стигна до края

Фактът, че не сте чували за европейските версии на филма, говори колко те са задминати от американската. Уайлдър добавя Голямата Депресия като фон на историята, както и съспенса, в сравнение с по-ранните версии, и вкарва гангстерския мотив, докато холивудските легенди само допринасят блясък към лентата.

Робърт де Ниро и Ал Пачино също са в тази класация

Heat

Много фенове на класическия екшън Heat не знаят, че филмът всъщност е римейк на режисьора Майкъл Ман на сериала L.A. Takedown от 1989г. Ман не е единственият режисьор, който прави римейкове на собствените си творби, защото Алфред Хичкок е правил две версии на собствения си филм The 39 Steps.

Тео Чепилов представя филма си Sunless

В случая на Ман обаче, разликата е забележима - във филма участват Ал Пачино и Робърт де Ниро, бюджетът е по-голям, а сюжетът е по-добре разработен.   

Ocean’s 11

Режисьорът Стивън Содърбърг удари джакпота с филма Ocean’s 11 през 2001г. Продукцията събра актьори като Джордж Клуни, Брад Пит и Мат Деймън, разби боксофиса, сдоби се с две продължения и придоби култов статус.

Защо Натали Порман не се съблече за "Лолита"

Ocean’s 11 обаче е римейк на фил със същото заглавие, дело на Луис Майлстоун от 1960-те години с участието на тогавашните  звезди Дийн Мартин, Питър Лоуфорд, Сами Дейвис Джуниър, Джоуи Бишоп и Франк Синатра. Тази версия обаче е считана от съвременниците му за скучен провал, което последното, което може да се каже за филма на Содърбърг.

The Maltese Falcon

Класиката The Maltese Falcon от 1941г. е сочена като една от най-великите в ноар жанра, а актьорите в него са запомнящи се - Хъмфри Богарт, Мери Астор и Питър Лори. Режисьорът Джон Хюстън е изградил историята по едноименната книга на Дашиъл Хамет. Интересното обаче е, че това е втори филм по книгата, защото през 1931г. Рой Дел Рут заснема The Maltese Falcon за първи път с участието на Рикардо Кортез.

9 балкански филма за слушане

Проблемът с по-ранният филм е, че е бил подложен на твърде много цензура, характерна за киното от 1930-те, докато версията на Хюстън разполага и с уникален екип зад и пред камерата.

10 авторски филма, които промениха киното