Реклама

Правейки добро на другите, на първо място правите огромна добрина за себе си. Безпокойството е особено тягостно, когато човек потъва в мисли за своите неуспехи, провали, самота или неодобрение от околните. Това интровертно фокусиране е основната причина за страховете и меланхолията.

Вместо да преживявате за чуждата неблагодарност, просто бъдете готови за нея и не унивайте. Водете подробна сметка на вашите успехи, но най-малко на своите неприятности.

СНИМКА:THINKSTOCK/GETTY IMAGES

Започнете с нова нагласа и със стремеж да доставите радост на другите.

"Да правим добро на другите не е задължение. Това е радост, защото подобрява здравето и увеличава щастието”, Заратустра. Бенжамин Франклин е обобщил същата мисъл, че когато човек прави добро на другите, на първо място прави добро на себе си.

СНИМКА:THINKSTOCK/GETTY IMAGES

Съвременните психолози съветват мисленето и плановете да включват не само как да се подобри личното положение, но и това на околните, защото човешката радост зависи еднакво от това как вие се радвате на другите и по какъв начин те се радват за вас.

Проявата на интерес и загриженост към друг човек с жест на щедрост, мила дума, помощ е добрината, която ще извика усмивката на нечие лица.

Проявата на  съпричастност към околните не само ще ви отвлича от безпокойството за себе си, но ще ви помага да откриете нови приятели и да изживеете нови удоволствия в живота. 

СНИМКА:THINKSTOCK/GETTY IMAGES

От вас зависи да започнете да мислите и за другите, не само за себе си. Сложете край на меланхолията.