Тази събота, 5 декември предаването със Светла Петрова ще предложи на зрителите два политически диспута! Зам.-председателят на Народното събрание и шеф на парламентарната здравната комисия д-р Лъчезар Иванов и д-р Илия Баташки, член на Изпълнителното бюро на БСП, ще спорят критична ли е ситуацията в здравеопазването заради отделените по-малко пари за сектора в бюджета за 2010 година.
Полемиката във втората част е свързана с бъдещите отговорности на номинираната за еврокомисар Румяна Желева. Добър или провал за България е ресорът "Международно сътрудничество, хуманитарна помощ и реакция при кризи", отреден от председателя на ЕК за нашата представителка? В дискусията ще се включат евродепутатите Андрей Ковачев от ГЕРБ и Илияна Йотова от Коалиция за България.
В минутите на "Хастар" Георги Христов от София ще покани зрителите на кино, като преди това ще се опита да ги спечели за каузата на нестандартните филми по проблеми на човешките права от програмата на фестивала "Един свят".