Как да лепим правилно стъклотекстилни тапети?

Преди да преминем към директна работа, трябва да почистим добре основата от лесноотделящи се частици и да я обезпрашим

Как да лепим правилно стъклотекстилни тапети?

Реклама

При пукнатини в стените Влади Караджов съветва – използвайте Weber стъклотекстилни тапети. Това е най-лесният, бърз, сигурен, полезен и красив метод за справяне с пукнатините. Точно в стила на Караджов!

Шпакловането е временно решение, защото пукнатините продължават да „работят”, освен ако не се използва стъклотекстилна армираща мрежа, която трябва да се шпаклова, а това е бавно, скъпо и трудоемко удоволствие, за което е необходима помощта на майстор. Стъклотекстилните тапети всеки може да залепи дори и сам.

Това, което трябва да знаем за стъклотектилните тапети е, че те се използват за покритие на вътрешни стени преди боядисване, за армиране на напукани основи или стар латекс, както и за висока износоустойчивост, и създаването на декоративна текстура.

Преди да преминем към директна работа, трябва да почистим добре основата от лесноотделящи се частици и да я обезпрашим. После, с помощта на нивел и молив улесняваме работата си като дърпаме на стената една вертикална линия, по която да се водим.

Разкрояваме внимателно и отрязваме по размер нужното парче тапет. Винаги предвиждайте поне 10 cm резерва за изрязване в долния и горния край. След като сме подготвили тапета, е време да приготвим и лепилото за тежки тапети. За да се получи идеално, е най-добре да следваме стриктно инструкциите на производителя. Преди употреба разбъркайте лепилото с електрическа бъркалка на ниски обороти за 1-2 минути. Ако основата е силно попиваща, преди полагане на лепилото грундирайте с weberprim Грунд IN. След това нанесете обилно лепилото с валяк с дълъг косъм директно върху стената, като го разнасяте равномерно по повърхността. Може да използвате четка за нанасяне на лепилото в ъглите и в близост до тавана и пода. Веднага след нанасяне на лепилото преминаваме към лепенето на тапета преди то да пресъхне.

За правилното залепване на тапета за стената, ще се доверим на предварително начертаната вертикална линия, която ще ни води. Вече фиксираният тапет, се обхожда със суха и чиста кърпа или пластмасова шпатула за да изкараме въздушните мехури, и да постигнем пълен контакт между лепилото и основата. След като лепилото е изсъхнало напълно, вече можем да подрежем и излишните аванси на тапетите.

За да завършите красивия изглед на стената може да боядисате. За най-добър резултат можете да използвате декоративната интериорна боя weberlor сатен. Тази боя се отличава с висока износоустойчивост и сатениран ефект. Освен това притежава добра покривност и се изпъва добре. Преди да преминем към същественото, трябва да защитим с хартиено тиксо и найлон всички повърхности, които няма да се боядисват.

Сега вече може да се захванете с боята. Най-напред трябва да хомогенизирате цвета. За целта е нужно да разбъркаме боята с механична бъркалка на бавни обороти в продължение на от 3 до 5 минути. Боята се нанася с четка или бояджийски валяк. След като покриете цялата повърхност, изчаквате слоя да изсъхне и нанасяте втори финишен слой.