Психиатърът д-р Владимир Сотиров: Борисов не иска да дава, той иска да получава възхищение

Това е което го води според мен в това непоследователно поведение, коментира той

Психиатърът д-р Владимир Сотиров: Борисов не иска да дава, той иска да получава възхищение

Реклама

Днес в "Лице в лице" с психиатъра д-р Владимир Сотиров  засягаме няколко теми.

В доклад на Комитета за борба с изтезанията на Съвета на Европа българските психиатрии и домове за хора с психически проблеми са посочени като места, където пациентите се бият с тояги и вързват с вериги.

Има ли връзка между психическото ни състояние и физическата кондиция? Как се отразява на здравето ни социалната изолация, страхът и паниката от COVID-19? Защо страховете раждат теории на конспирациите, които се превръщат в убеждения на някои от нас?

Последно изследване на Тренд посочва, че тази година 80% от българите се чувстват нещастни.

"Когато няма перспектива, когато не може да проектираш себе си, когато не можеш да си изфантазираш едно желано бъдеще, което е ресурсно обезпечено, тогава нямаш повод да си щастлив, тогава имаш повод да си депресивен. Когато хоризонтът на твоя живот е много къс, тогава имаш несигурност и си ограничен. Когато имаш дълъг хоризонт и той е оптимистичен, тогава имаш повод да се чувстваш спокоен за бъдещето. Наличието на такава перспектива е най-силният антидепресант. Ние нямаме перспектива, ние имаме къс хоризонт, ние не знаем какво ще се случи утре", коментира д-р Владимир Сотиров.