Нико Розберг най-бърз в първите тренировки в Бахрейн

Нико Розберг даде най-добро време в днешните свободни тренировки преди неделната Гран При на Бахрейн, 4-и кръг от Формула 1. Болидът на Мерцедес показа изключителен потенциал и на пистата Сахир, на която през 2005 г.  германеца спечели шампионата в GP2, а още при дебюта си във Формула 1 с тима на Уилямс записа и най-бърза състезателна обиколка. Втори остана СШ Себастиан Фетел, следван от Марк Уебър. Лидерът в класирането Люис Хамилтън, който  бе първи в сутрешната сесия завърши деня с изоставане от близо секунда от Розберг. След вчерашния инцидент с хвърлена запалителна бомба към част от екипа на Форс Индия, тимът отказа да стартира във късната сесия, за да използва дневната светлината за да се прибере в хотела си. Собственикът на Ф1 Бърни Екълстън се опита да спаси ситуацията, но предложението му лично да съпроводи екипажа и механиците,бе отхвърлено категоричено от Форс Индия.

Още видео от света на спорта гледайте тук.