Отлична игра, много шеги и предложение за люти чушки срещу точки белязаха епизода на „Аз обичам България“
Днешният епизод на „Аз обичам България“ противопостави два отлични отбора – този на Буков, с Рут Колева и ЕйБо, срещу отбора на Дойчев, в състав - Гергана Стоянова и Адам. Началото беше супер динамично, а заявката и на двата отбора бе, че борбата ще е наистина за всяка точка. Тимът на Стоян Дойчев дори запя своя „бойна песен“ с текст: „кой сега е номер 1?“ – хем, за да дразни противника, хем за настроение в играта.
Тази вечер в „Анаграма“, Рут Колева се оказа истинска звезда. Тя впечатли с това, че за първи път някой успя да „отмени“ Филип Буков в тази игра, а отборът й успя да състави цели 11 думи от думата „ПРЕОБРАЗЯВАНЕ“. В същата игра, отборът на Дойчев пък се справи направо блестящо и демонстрира екипна игра, с цели 12 спечелени точки. Думата, от която те трябваше да съставят производни, беше „ВЪОБРАЖЕНИЕ“.
Музикалните задачи също донесоха много настроение. В една от тях, Стоян, Адам и Гергана Сроянова не само разпознаха песента на Уикеда – „А ние с Боби двамата пием кафе“, но я изпяха и изтанцуваха с огромен хъс.
В играта с пъзелите, участниците разпознаха зад парченцата Теодора Духовникова и Орлин Павлов, а в „Щурец в ухото“ напрежението беше, по традиция - високо. В „Героите сред нас“ зрителите се срещнаха с вдъхновяващия капитан на националния отбор по джаги - Екатерина Атанасова, а след като никой от участниците не успя да я не я разпознае, в студиото влязоха и останалите жени от отбора. Тази година Националният ни отбор по джаги грабна златото на Световното първеноство в Сарагоса. Силни емоции и огромно възхищение усетиха всички в студиото и пред екраните, още повече, когато чуха техния разказ за силата на постоянството и умението да превръщаш трудностите в път към щастието.
Последваха още музикални предизвикателства, сред които песен изписана с емоджита, която затрудни играчите. Тя се оказа „Мики Маус“ на Росица Кирилова, а в епизода прозвучаха още песен на Георги Христов и Уикеда. В „Мистерии в кутии“ и двата отбора се сблъскаха с трудни за описване предмети, с няколко жълти картона и определено - много смях.
В „Картата на България“ участниците в епизода демонстрираха отлични познания по географията, а и по пеене, свързвайки отговора на един от въпросите с музикален фестивал и участието на Рут в него. След нея, нямаше как и Адам да не запее, за радост на всички, като той разказа и кратка история за джаза – стилът, в който е потръгнала неговата музикална кариера.
Малко преди края на епизода, разликата в точките на двата отбора беше минимална, а напрежението растеше с всяка секунда.
Както винаги, в „Колело на съдбата“ се случи драматичната развръзка. И двата отбора показаха огромен хъс, но сякаш късметът бе на страната на отбора на Филип Буков.
В крайна сметка, именно неговия отбор стана категоричен победител в епизода, с резултат 80 на 51 точки над съперниците си.