Петър Дочев е актьор и водещ, но има и много скрити таланти. Зрителите го виждат всеки ден в ефира на bTV заедно на екран с Деси Стоянова. През лятото си е обещал да си даде малко пауза и да се впусне в едно вълнуващо прилючение - пътуване с коне из Монголия.
"Колкото и да си подготвен, не си подготвен. Няма как да знам, ще разбера там в тази дива природа. Отивам с някакви хора, които не познавам. Само ми дадоха имената им, ако искам да си ги проверя в социалните мрежи. Никой не познавам, само нашият водач - Габи Терзиева", разказа Петър Дочев.
Актьорът и водещ призна, че предложението да бъде екранен партньор на Деси Стоянова е било неочаквано.
"Казаха ми да отида на кастинг за една рубрика в "Преди обед". И аз си казах супер и без това съм фен на предаването. Един ден в седмицата, някаква рубрика - много готино. После ми се обаждат да отида и виждам Жоро Тошев, Деси Стоянова, Инна, главния редактор, тогава не ги познавах. И си казам: "Така, тука няма да е само рубрика". Когато ми го предложиха, им казах да ми дадат десет дена да помисля. Отидох на едно леко пътешествие, върнах се и казах "Да"", признава актьорът.
Какво още разказа Петър Дочев пред Бесте Сабри, вижте във видеото!