В какво състояние са чешмите на София?
28 Юни 2026
В горещите дни уличните чешми в София са важен източник на прохлада както за жителите на града, така и за туристите. На територията на Столичната община има общо 224 чешми, но само част от тях са в добро състояние. В същото време от лабораторията на „Софийска вода“ уверяват, че водата в столицата е чиста и може спокойно да се пие.