Реклама

Жанр: екшън, криминален, трилър

Режисьор: Андрю Никъл

В ролите: Никълъс Кейдж, Бриджит Мойнахан, Итън Хоук, Джаред Лето, Евгений Лазарев, Уестън Кейдж и др.

 

Филмът проследява живота на търговеца на оръжия Юри Орлов. Където и да продава, той винаги е една крачка пред вечно преследващия го агент на Интерпол, конкурентите си и даже клиентите, някои от които са най-големите военни диктатори в света. В крайна сметка обаче, Юри не може да избяга единствено от собствената си съвест.

 

Юри (Никълъс Кейдж) и брат му Витали (Джаред Лето) са деца на украинци, емигрирали в Америка под претекст, че са евреи. Те започват заедно бизнес с търговия на оръжия, но тъй като нервите на Витали не издържат на напрежението, Юри остава сам. Жената на живота му е Ава Фонтейн (Бриджет Мойнахан), но даже и след като се омъжва за него, тя не знае с какво точно се занимава съпругът ѝ, тъй като, по неговите думи, „някои от най-успешните връзки са изградени върху лъжи и измами“.

 

Когато Съветският съюз се разпада през 1991 г., Юри получава шанса на живота си – много оръжия и никой, който да ги пази. Така до средата на 1990-те Юри става истински „цар на войната“ и натрупва огромно богатство. В крайна сметка, натискът от Интерпол се засилва и Юри е арестуван от агент Джак Валънтайн (Итън Хоук). Но късметът му изглежда безкраен, тъй като не само обвиненията срещу него не са доказани и той е пуснат на свобода, но и всички опити за убийството му пропадат. За съжаление, убийството на брат му слага край на щастливите дни и той отново е арестуван.

 

За капак, родителите му го обвиняват за смъртта на Витали, а Ава го изоставя, като взима със себе си и сина им. Нещата взимат неочакван обрат, когато се оказва, че най-могъщият търговец на оръжия в света – самото американско правителство – има нужда от него. Юри поддържа връзка с множество диктатори, което го прави идеална маша в ръцете на САЩ. Той е освободен от затвора с уговорката да продължава да продава оръжия там, където му наредят. Юри вече има право да върши това, което желае, без да се крие от закона, но цената, която плаща, е твърде висока – да е вечно сам.

Тагове: бтв

Последни

Реклама

Зареди още
Виж всички предложения от брошурата тук