Провеждат дискусия за бъдещето на изоставените деца

Децата с тежки физически и умствени увреждания, настанени в дома в с. Могилино, ще бъдат изведени от него и настанени в различни специализирани заведения

Реклама

Провеждат дискусия за бъдещето на изоставените деца. Инициативата е на Движението на българските майки. Поканени са още министърът на труда и социалната политика и председателят на Държавната агенция за закрила на детето. Ще участва и журналистката от Би Би Си - автор на филма за дома в Могилино Кейт Блюит.

Предвижда се прожекция на филма. Децата с тежки физически и умствени увреждания, настанени в дома в русенското село Могилино, поетапно ще бъдат изведени от него и настанени в различни специализирани заведения. Това стана ясно, след като социалният министър посети дома заедно с министрите на правосъдието и министъра по европейските въпроси.

Един от основните проблеми е, че заради отдалечеността на този тип домове и заради ниските заплати, в тях не работят необходимите квалифицирани кадри.

Виж всички предложения от брошурата тук