Браунис с череши и Миш-маш

Рецепти на Иван Звездев за 15.10.2009 г.

Реклама

Миш-маш

4 домата
1 глава кромид лук
1 к.ч. олио
2 червени чушки
4 яйца
200 г сирене
1/4 връзка магданоз
2-3 щипки захар
сол на вкус

Стъпки за приготвяне:

1. Запържваме лука за 3-4 минути, след което добавяме чушките и доматите, нарязани на кубчета и задушаваме под капак за 10-15 минути.

2. След това посоляваме и добавяме 2-3 щипки захар и натрошеното сирене. Към тях се прибавят и яйцата едно по едно. След като те се забулят, разбъркваме и поръсваме с нарязан магданоз.

Браунис с череши

70 г брашно
2 яйца
150 г захар
200 г черен шоколад
50 г бял шоколад
125 г краве масло
1 ч.л. бакпулвер
1 ванилия
10-15 бр череши от компот

Стъпки за приготвяне:

1. Разтопяваме шоколадовия кувертюр на водна баня. След това леко разбъркваме яйцата със захарта.

2. Разтопяваме маслото в микровълнова фурна на 500 вата. Вече разтопеното масло разбъркваме с шоколада. След като сместа се охлади, добавяме яйцата със захарта и пресятото брашно, което предварително сме смесили с бакпулвера.

3. Прибавяме почистените череши и нарязания на кубчета бял шоколад. Изсипваме сместа в намаслена и набрашнена тавичка и печем на 180 градуса 30-40 минути. След като сладкишът изстине, нарязваме на кубчета или ромбоиди.

Виж всички предложения от брошурата тук