Владо Карамазов: 2010-а е моята година на сбъднати мечти

Ролята, за която се е борил най-много, е тази на Дездемона

Реклама

Днес специален гост на Ива и Мавриков бе актьорът Владо Карамазов. Още с влизането си в студиото, той издаде, че с Васко са състуденти и водещият има голям музикален талант.

Чаровникът разказа за това как е решил да стане актьор и за най-впечатляващите му роли в театъра: "Много исках да стана актьор, това ми беше мечта. По онова време обаче, се срамувах да си призная, за да не ми се подиграват приятелите. Едва след като ме приеха кукли в НАТФИЗ, разказах на всички каква ще е бъдещата ми професия.”

"Може би ролята, за което съм се борил най-много е тази на Дездемона в "Отело”. Тогава всички искаха да играят нея и аз положих много усилия, за да я дадат на мен. Имах проблеми с кринолина, който се омотаваше около краката ми и ме спъваше, но с много репетиции успях да свикна”,  каза през смях Владо.

Той призна още, че родителите му винаги са го подкрепяли, а брат му е най-големият му критик: "Той е страхотен човек, но винаги ми оплюва ролите. Веднъж дори ми каза, че толкова трагично съм играл, че е умрял от срам” .

Попитан от Ива какво обича да прави през свободното си време, Владо без да се замисля отговори: "Обожавам да пътувам, правя го всяка свободна минута. Колкото по-далечна дестинация, толкова по-добре”.

В рубриката "Мавриков на ваша страна” водещите посрещнаха певицата Силвия Кацарова, Анджелика Цокова и юристът на Омбудсмана Росица Тоткова, с които си поговориха за тормоза, налаган от монополите.

"Като гражданин на тази страна, който изпълнява съвестно задълженията си към държавата, смятам, че трябва да имаме отношение към всичко. Именно затова се обединихме и направихме Гражданско движение срещу тормоза на монополите”, каза Силвия.

"Много се радваме, че толкова много интелектуалци като Силвия Кацарова  и Владо Карамазов се отзоваха на нашата инициатива. Те откликнаха на този зов за помощ, защото виждат колко обезверени са хората. Всички ние получаваме лошо качество на услугите и високи сметки. Именно за това решихме да внесем подписка, с която се надяваме да ни отговорят на изискванията в три месечен срок”, допълни Анджелика.

Владо от своя страна каза, че въобще не се е замислял дали да се включи в движението: "Трябва да дадем кураж на хората да защитават правата си. Когато се създаде гражданско обединение, може пък монополите да се стреснат и коригират политиките си”.

Юристът на Омбудсмана, Росица Тоткова също обеща, че тяхната институция ще съдейства за коригиране на потребяваните услуги. "Ние сме готови да вземем пряко участие в защитата на тази подписка. Ангажираме се да помогнем, дори и тя да бъде отхвърлена”.

Утре в "Денят е прекрасен” ще гостува певицата Мариана Попова, която ще разкрие на Ива и Васко дали ще празнува Коледа по българска или италианска традиция.

Виж всички предложения от брошурата тук